Zamboni 546

Použitím dvojitého výkonného hydraulického čerpadla je dosahováno dostatečného výkonu dopravníků sněhu. Olejové filtry 10 a 20 mikronů udržují olej v dokonalé čistotě. Chladič hydraulického oleje dovoluje vysoké vytížení stroje v náročných pracovních podmínkách. Detailní popis a parametry

Popis - Zamboni 546

Pohonná jednotka

Kapalinou chlazený řadový zážehový čtyřválec Kubota 1,6 l o výkonu 37,3 kW (50 HP) při 3000 ot./min. Rozvod OHV ozubenými koly s hydraulickým vymezováním ventilových vůlí. Vicebodové vstřikování benzínu s elektronickou řídící jednotkou. Třícestný řízený katalyzátor výfukových plynů – dvě lambda sondy. Automatický regulátor otáček integrovaný v řídící jednotce udržuje nastavené parametry provozu bez nutnosti dalšího ručního řízení.

Přenos pohonné síly

Přenos výkonu k pojezdu stroje hydrostatickým okruhem zaručuje plynulý pohyb i při nízkých rychlostech. Čerpadlo hydrostatického pojezdu je připojeno přímo na hřídel motoru bez převodovky, dvojité čerpadlo pracovní hydrauliky je tandemově připojeno k hydrostatickému čerpadlu. Centrální hydrostatický motor pohání obě nápravy přes redukční převodovku a kardanové hřídele. Dopravníky sněhu jsou poháněny samostatnými hydromotory a pracují v konstantních otáčkách bez ohledu na rychlost jízdy stroje.

Pohonný systém podvozku

Stálý náhon na všechna čtyři kola bez mezinápravového diferenciálu pro zajištění výtečné trakce na jakémkoli povrchu. Použití náprav DANA SPICER, které dovolují velké zatížení: vpředu 19,5 kN , vzadu 29 kN. Hydraulická provozní brzda kol zadní nápravy. Za příplatek je možno získat mechanickou parkovací brzdu.

Hydraulický systém

Použitím dvojitého výkonného hydraulického čerpadla je dosahováno dostatečného výkonu dopravníků sněhu. Olejové filtry 10 a 20 mikronů udržují olej v dokonalé čistotě. Chladič hydraulického oleje dovoluje vysoké vytížení stroje v náročných pracovních podmínkách.

Konstrukce

Robustní svařovaný podvozek ZAMBONI je zhotoven z profilů 50x125 mm z kvalitního materiálu. Nádrže na přídavnou i mycí vodu jsou z polyethylenu. Za příplatek je možno opatřit suport zinkovým povlakem.

Parametry

Sněhová nádrž - objem sněhové nádrže 2,83 m3
Sněhová nádrž - komprimát 3,54 m3
Voda - objem vodních nádrží 738 l
Voda - voda na mytí 310 l
Voda - celkem 1 048 l
Hydraulický olej 95 l
Dopravníkové hřídele - horizontální šnek 254 mm
Dopravníkové hřídele - vertikální šnek 254 mm
Celková délka - se sklopenou sněhovou nádrží 4,04 m
Celková délka - se zvednutou sněhovou nádrží 5,03 m
Celková výška - se sklopenou sněhovou nádrží 2,16 m
Celková výška - pro spolehlivé vysypání - min. 3,05 m
Celková výška - se zvednutou sněhovou nádrží 3,91 m
Celková šířka 2,13 m
Rozvor 1,95 m
Rozchod kol 1,37 m
Poloměr otáčení 4,86 m
Rozměr hoblovacího nože 1,27 x 12,7 x 195,6 cm
Hmotnost - prázdná 2 912 kg
Hmotnost - s vodou 3 910 kg
Popis položky

Soubory

Nahoru