Zamboni 450 Electric

Představujeme lithium-iontové baterie s vysokou hustotou energie v osvědčeném a robustním stroji pro bezkonkurenční, elektrikou poháněný, výkon. Detailní popis a parametry

Popis - Zamboni 450 Electric

Spolehlivá elektronika + Lithium-iontové baterie

Vysoká hustota lithium-iontových baterií poskytuje možnost rychle nabíjet mezi úpravami ledu, zároveň udržuje energii a eliminuje potřebu dlouhého nabíjení přes noc. Obecně je doba nabíjení ekvivalentní pracovní době. Nabíjejte přibližně stejně dlouhou dobu, jakou jste pracovali a jste opět na ledě. Se standardní, nebo volitelně rozšířenou kapacitou baterií. Model 450 podporuje také možnost nastavení více časových plánů úprav. Pouzdro baterií je menší a lehčí. Bezúdržbové lithium-iontové baterie jsou utěsněny a nepotřebují doplňovat tekutinu. Kromě lepší odolnosti a delší životnosti také lithium-iontové baterie  během nabíjení neuvolňují plyny a jsou bez emisí.

Střídavé motory a jejich ovladače jsou mnohem účinnější a prakticky eliminují související údržbu. Mikroprocesorově řízené nabíječky komunikují přímo s bateriemi pro optimalizaci a vyvažování nabíjení. Výsledek: Osvědčené a spolehlivé ovládací prvky Sevcon® Gen4 jsou konstruovány pro náročné průmyslové aplikace. Diagnostika na palubním monitoru poskytuje správu funkcí stroje a přehled funkcí a stavu.

Model 450 kombinuje desetiletí legendárního elektrického výkonu a naše průmyslově osvědčené hnací ústrojí s motorem na střídavý proud s lithium-iontovým pohonem a ovládacími prvky, které poskytují jednoduchou údržbu stroje určeného pro náročnou úpravu povrchu.

Robustní pohon a hydraulika

Hydrostatický převod zajišťuje bezkonkurenční výkon při jakékoliv rychlosti. Efektivní čerpadlo dodává šnekům plný výkon a rychlost, i když stroj zpomaluje při průjezdu oblouků. Úplné hydrodynamické brzdění se zadními bubnovými brzdami pro větší účinnost. Pohon všech čtyř kol a robustní nápravy Dana Spicer® jsou spojeny s hydrostatickou převodovkou a elektrickým motorem o výkonu 64 koní, který poskytuje nejspolehlivější pohon v průmyslu.

S kompaktním rozvorem, Model 450 dosahuje nižšího poloměru otáčení a optimalizuje manévrovací schopnost. Jeho menší rozměry se však neprojevují na kapacitě sněhové a vodní nádrže. Proporcionálně regulované axiální pístové čerpadlo a motor  poskytují vynikající výkon na ledě s maximální tažnou silou. Přímý pohon čerpadla zajišťuje bezporuchový provoz. Vysoce kvalitní filtry se snadným přístupem. Spolehlivý a účinný hydraulický systém poskytuje hladký a konzistentní výkon při úpravě ledové plochy.

Kvalitní konstrukce

Navrženo pro náročné požadavky ledové plochy. Naše stroje jsou ručně vyráběné. Jeden po druhém. Odbornými řemeslníky, zabývajícími se tvorbou nejkvalitnějších výrobků v průmyslu, známém testováním svého vybavení.

Robustní svařované ocelové  trubky přispívají k pevné konstrukci stroje. Ergonomicky navržený prostor obsluhy má dobře umístěné ovládací prvky. Pro modelovou řadu 400 je unikátní nožní pedál pro regulaci rychlosti jízdy, jenž zároveň působí jako bezpečnostní prvek, který zastaví stroj, pokud obsluha sundá nohu z pedálu. Precizní povrchová úprava a plastová vodní nádrž zajišťují dlouhodobou odolnost proti korozi. Bezkonkurenční tlakový systém, který dodává sílu tam, kde je jí zapotřebí.

Odkaz inovace

Téměř před sedmdesáti lety v roce 1949 představil Frank Zamboni první stroj na úpravu ledu na světě. První elektrické stroje Zamboni, se představily na zimních olympijských hrách v Squaw Valley v únoru 1960. Vývojem technologie byla modelová řada 500 doplněna stroji s elektrickým pohonem, které stanovily standard pro vybavení na úpravu ledové plochy tím, že prokázaly svou kvalitu a spolehlivost našich výrobků.

Model 450 představuje bez-emisní, elektrickým motorem poháněný stroj, který je schopen zvládnout nároky na údržbu a  úpravu  ledové plochy. Vylepšení našeho osvědčeného pohonného ústrojí o Li-ion bateriemi poháněný motor a řídící jednotku, poskytlo stroj se snadnou obsluhou, určený pro náročnou úpravu povrchu ledu s nízkými nároky na údržbu.
Stroje Zamboni mají zaslouženou reputaci pro výrobu nejlepších ledových ploch i po mnoha letech používání. Během desetiletí od našich raných dob jsme prokázali pozici lídra v oboru, vyrábějícím nejspolehlivější a nejúčinnější stroje a vybavení pro úpravu ledové plochy.
Nic jiného není srovnatelné.

Parametry

Sněhová nádrž - objem sněhové nádrže 2,66 m3
Sněhová nádrž - komprimát 3,17 m3
Voda - objem vodních nádrží 627 l
Voda - voda na mytí 218 l
Voda - celkem 845 l
Hydraulický olej 72 l
Dopravníkové hřídele - horizontální šnek 25 mm
Dopravníkové hřídele - vertikální šnek 25 mm
Celková délka - se sklopenou sněhovou nádrží 3,84 m
Celková délka - se zvednutou sněhovou nádrží 4,7 m
Celková výška - se sklopenou sněhovou nádrží 2,06 m
Celková výška - pro spolehlivé vysypání - min.
Celková výška - se zvednutou sněhovou nádrží 3,43 m
Celková šířka 2,13 m
Rozvor 1,57 m
Rozchod kol 1,37 m
Poloměr otáčení 4,57 m
Rozměr hoblovacího nože 195,6
Hmotnost - prázdná 2 660 kg
Hmotnost - s vodou 3 502 kg
Popis položky
Nahoru