Zamboni 200

Zamboni 200 je přídavné zařízení pro provádění úprav na malých a středních ledových plochách. Stroj nemá vlastní pohon, využívá hydraulický okruh tažného traktoru. Pokud není stroj v letních měsících používán, jeho uskladnění zabere přibližně 1/3 plochy standardního stroje a tažný traktor lze využívat pro jiné účely. Detailní popis a parametry

Popis - Zamboni 200

Zamboni 200 je přídavné zařízení pro provádění úprav na malých a středních ledových plochách. Stroj nemá vlastní pohon, využívá hydraulický okruh tažného traktoru. Pokud není stroj v letních měsících používán, jeho uskladnění zabere přibližně 1/3 plochy standardního stroje a tažný traktor lze využívat pro jiné účely.

Připojuje se k vhodnému traktoru, nejlépe s pohonem všech kol. Traktor je nutno vybavit zadním tříbodovým závěsem kategorie 1 s nosností min 1 000 kg. Použití závaží do zadních kol a na přední rám závisí na typu použitého traktoru. Do pneumatik je vhodné nastřelit protismykové hroty. Traktor je nutno vybavit aretací hydraulického okruhu pro pohon sněhového dopravníku. Je možno použít traktor klasického i kloubového uspořádání. Celkové vnější rozměry sestavy, poloměr otáčení a nároky na garážování jsou závislé na použitém tažném traktoru.

Nože používané v Zamboni 200 jsou identické s noži pro standardní stroje. Pro broušení nožů je nutno vybavit kluziště vhodným zařízením, nebo se musí broušení nožů zajišťovat v kooperaci.

Svojí koncepcí a výkonem je tento stroj vhodný pro údržbu malých a středních kluzišť s rozlohou ledové plochy do 800 m2. 

Parametry

Zásobník sněhu
Zásobník vody 370 l
Záběr nože 1 956 mm
Celková výška 1,88 m
Celková délka s uvedeným traktorem 1,42 m
Celková šířka 2,02 m
Popis položky

Soubory

Nahoru