Zamboni 100

Zamboni 100 je přídavné zařízení pro provádění úprav na malých ledových plochách. Stroj nemá vlastní pohon, využívá hydraulický okruh tažného traktoru. Pokud není stroj v letních měsících používán, jeho uskladnění zabere přibližně 1/10 plochy standardního stroje a tažný traktor lze využívat pro jiné účely. Detailní popis a parametry

Popis - Zamboni 100

Zamboni 100 je přídavné zařízení pro provádění úprav na malých ledových plochách. Stroj nemá vlastní pohon, využívá hydraulický okruh tažného traktoru. Pokud není stroj v letních měsících používán, jeho uskladnění zabere přibližně 1/10 plochy standardního stroje a tažný traktor lze využívat pro jiné účely.

Připojuje se k oblíbenému modelu zahradního traktoru John Deere řady X700, nejlépe X748 nebo X749 s pohonem všech kol. Traktor je nutno vybavit zadním tříbodovým závěsem kategorie 0, závažími do zadních kol a na přední rám a do pneumatik se musí nastřelit protismykové hroty. Traktor je nutno vybavit aretací hydraulického okruhu pro pohon sněhového dopravníku.

Nože používané v Zamboni 100 jsou planžetové ve speciálním držáku. Díky malému průřezu mohou být vyrobeny z velmi kvalitní oceli s dlouhodobou trvanlivostí ostří. Nože nelze brousit a po otupení se vyměňují za nové. Tím odpadají nároky na další vybavení kluziště.

Svojí koncepcí a výkonem je tento stroj vhodný pro údržbu malých kluzišť s rozlohou ledové plochy přibližně od 100 do 280 m2. 

Parametry

Zásobník sněhu 280 l
Zásobník vody 75 l
Záběr nože 1 219 mm
Celková výška 1,4 m
Celková délka s uvedeným traktorem 2,79 m
Celková šířka 1,37 m
Poloměr otáčení s traktorem X748 2,4 m
Poloměr otáčení s traktorem X749 2,2 m
Popis položky

Soubory

Nahoru